2015-16 Womens Basketball

Date Away Home Status Links
 
November
Tue. 10 Our Lady of Mount Carmel #   St. Paul's School for Girls   4:00 PM
  scrimmage
Thu. 12 Gerstell / Calverton #   Annapolis Area Christian   4:00 PM
  scrimmage
Sat. 14 Roland Park Country #   Elizabeth Seton   9:00 AM
  scrimmage
  McDonogh #   Paul IV Catholic HS, VA   10:00 AM
  scrimmage
Sun. 15 St. John's Cath. Prep #   San Juan Shootout   TBA
  @ San Juan PR
Mon. 16 Holy Cross #   Archbishop Spalding   5:30 PM
  Scrimmage
  Seton Keough #   Goretti   6:30 PM
  scrimmage
Tue. 17 Goretti # 56 Glenelg Country 30 Final
  scrimmage
  Indian Creek #   St. Mary's   5:30 PM
  scrimmage
Wed. 18 Beth Tfiloh #   Bryn Mawr   4:00 PM
  scrimmage
  Maryvale Prep #   Garrison Forest   4:00 PM
  scrimmage
  Cristo Rey #   Chapelgate Christian   4:45 PM
  scrimmage
Thu. 19 Cristo Rey #   Friends   5:00 PM
  Severn #   Indian Creek   5:30 PM
Fri. 20 St. Paul's School for Girls 54 Bishop Walsh 42 Final
  St. Maria Goretti @ St. Maria Goretti
  Mt. Airy Christian 56 Chapelgate Christian 27 Final
  Harford Christian #   Annapolis Area Christian   4:00 PM
  scrimmage
  Garrison Forest #   Greater Grace Christian Academy   4:00 PM
  scrimmage
  Key * 16 Glenelg Country 71 Final
  Reservior #   Mount de Sales   5:30 PM
  scrimmage
  Mercy #   Gerstell   6:00 PM
  scrimmage
Sat. 21 St. Paul's School for Girls 46 St. Maria Goretti 77 Final
  St. Maria Goretti @ St. Maria Goretti
  Archbishop Spalding #   Quince Orchard   TBA
  scrimmage
  South River #   Seton Keough   10:30 AM
  scrimmage
  St. Frances #   Annapolis   12:00 PM
  scrimmage
Mon. 23 FCA 19 Park 39 Final
  Loch Raven #   Bryn Mawr   4:00 PM
  scrimmage
  St. Vincent Pallotti #   Mt. Hebron   5:00 PM
  scrimmage
  North Harford #   Mount de Sales   5:30 PM
  scrimmage
  Chapelgate Christian * 14 Glenelg Country 50 Final
  Annapolis Area Christian #   Woodrow Wilson   5:30 PM
  scrimmage
  Maryvale Prep #   Catholic High   5:30 PM
  scrimmage
  St. Mary's #   Beth Tfiloh   6:00 PM
  scrimmage
  Friends #   North Carroll HS   6:00 PM
Tue. 24 Archbishop Spalding #   Old Mill   TBA
  scrimmage
  Our Lady of Mount Carmel 47 Greater Grace 44 Final
  Loch Raven #   Concordia Prep   4:30 PM
  St. Frances #   Severn   5:30 PM
  scrimmage
  Perry Hall HS 23 John Carroll 52 Final
  Pikesville #   Beth Tfiloh   6:00 PM
  Scrimmage
  Chesapeake HS #   Seton Keough   6:00 PM
  scrimmage
  Our Lady of Good Counsel #   McDonogh   7:00 PM
  scrimmage
Wed. 25 St. Frances #   BBOWS Playday   TBA
  at McDonogh
  Alumni Game #   St. Mary's   6:00 PM
  scrimmage
Fri. 27 Catonsville #   Notre Dame Prep   11:00 AM
  scrimmage
Sat. 28 Our Lady of Mount Carmel #   BBOWS Playday   TBA
  Severn #   BBOWS   TBA
  scrimmage @ McDonogh
  Mount de Sales #   BBOWS Playday   TBA
  Garrison Forest #   BBOWS Playday   9:00 AM
  @ McDonogh
  BBOWS Playday #   McDonogh   9:00 AM
  scrimmage
  Boonsboro & Damascus #   St. John's Cath. Prep   1:00 PM
  scrimmage
Mon. 30 Our Lady of Mount Carmel 30 Bryn Mawr 41 Final
  Chapelgate Christian * ^ 30 Concordia Prep 49 Final
  FCA 20 Friends 21 Final - OT
  Mount de Sales 40 John Carroll 55 Final
  Perry Hall #   Notre Dame Prep   5:30 PM
  scrimmage
  McLean HS VA 46 St. John's Cath. Prep 45 Final
 
December
Tue. 1 Friends 37 Jemicy HS 13 Final
  Gunston Academy 18 Oldfields 41 Final
  St. Timothy's 69 Catholic High 47 Final
  Annapolis Area Christian 39 Calverton 16 Final
  Elizabeth Seton 66 St. Mary's 20 Final
  Coppin Academy #   Indian Creek   5:30 PM
  Randallstown HS 3 McDonogh 59 Final
  Archbishop Spalding 82 Severn 49 Final
  Key 27 Kings Christian HS 52 Final
  Friendship Academy 52 St. Vincent Pallotti 61 Final
Wed. 2 Beth Tfiloh 43 HANC 17 Final
  Weiner Tournament
  Garrison Forest * ^ 54 Chapelgate Christian 29 Final
  Indian Creek #   Maryvale Prep   4:00 PM
  scrimmage
  Roland Park Country 70 Institute of Notre Dame 24 Final
  Bryn Mawr 42 Catholic High 20 Final
  Notre Dame Prep * ^ 38 St. John's Cath. Prep 68 Final
  Centennial #   St. Vincent Pallotti   5:30 PM
  scrimmage
  Mercy 45 Our Lady of Mount Carmel 49 Final
  St. Mary's * ^ 53 St. Paul's School for Girls 46 Final
  Gerstell 25 Concordia Prep 26 Final - 2OT
  Beth Tfiloh 57 Yavneh 27 Final
  Weiner Tournament
Thu. 3 Beth Tfiloh 27 Ramaz 12 Final
  Weiner Tournament
  Greater Grace 34 Park 31 Final
  Beth Tfiloh 33 CHAT 27 Final
  Weiner Tournament
  Severn 36 John Carroll 54 Final
  Oldfields * ^ 34 Glenelg Country 57 Final
  Bullis 69 Archbishop Spalding 67 Final - 2OT
  Elizabeth Seton 68 Seton Keough 58 Final
  Friends * ^ 25 Key 16 Final - OT
Fri. 4 Catholic High 31 Kings Christian 53 Final
  Eagle Invitational
  Boyer 14 Beth Tfiloh 44 Final
  Chapelgate Christian 22 Sts. Peter & Paul 43 Final
  Glenelg Country * ^ 37 Our Lady of Mount Carmel 24 Final
  Maryvale Prep * ^ 48 St. Paul's School for Girls 49 Final
  John Carroll 55 Notre Dame Prep 48 Final
  Seton Keough 67 Mount de Sales 37 Final
  Bryn Mawr * ^ 38 St. Timothy's 48 Final
  Loch Raven #   Mercy   5:30 PM
  scrimmage
  Manchester Valley High 67 Oldfields 19 Final
  St. Vincent Pallotti * 41 St. Frances 87 Final
  Indian Creek 32 Annapolis Area Christian 44 Final
  Eagle Classic - First Round
  Redeemer Classical Christian 14 Concordia Prep 32 Final
  CPS Christmas Classic Semifinal
  Roland Park Country 62 St. Andrews (RI) 31 Final
  Peddie Tip Off
Sat. 5 Kings Christian Academy 49 Annapolis Area Christian 44 Final
  Eagle Classic Championship
  Catholic High 35 Indian Creek 54 Final
  Eagle Invitational
  Roland Park Country 75 Penn Charter (PA) 49 Final
  Peddie Tip Off
  Dulaney HS #   Friends   4:00 PM
  Cristo Rey 32 Concordia Prep 41 Final
  CPS Christmas Classic Final
  St. Mary's * 44 Mount de Sales 68 Final
  Archbishop Spalding 68 Stonewall Jackson 51 Final
  Institute of Notre Dame #   Digital Harbor   5:30 PM
  scrimmage
  St. John's Cath. Prep 70 Oakdale 74 Final
  CHAT 36 Beth Tfiloh 39 Final
  St. Vincent Pallotti 49 National Christian Academy 61 Final
  @ The Barrie School
Sun. 6 Seton Keough 57 Archbishop Carroll 15 Final
  @ Paul VI
  St. Frances 42 Tournament 57 Final
  Turner Tip Off Classic @ Paul VI Catholic HS, VA
  McDonogh 51 The Bullis School 29 Final
  Art Turner Mem Tip Off @ Paul VI Catholic HS, VA
Mon. 7 Pikesville HS 19 Garrison Forest 38 Final
  Loch Raven 21 Maryvale Prep 45 Final
  Sparrows Point 36 Concordia Prep 41 Final - OT
  Annapolis Area Christian * ^ 41 St. Paul's School for Girls 37 Final
  Severna Park HS 53 St. Mary's 17 Final
  Archbishop Spalding 58 South River 39 Final
  Severn * ^ 63 St. Timothy's 71 Final
  Roland Park Country 56 Notre Dame Prep 35 Final
  St. Vincent Pallotti 54 Old Mill 55 Final
  St. Frances 88 Arundel 40 Final
Tue. 8 Gerstell Academy # 27 Catholic High 23 Final
  scrimmage
  Park * ^ 36 Oldfields 47 Final
  Beth Tfiloh * ^ 27 Our Lady of Mount Carmel 33 Final
Wed. 9 St. Paul's School for Girls * ^ 21 Institute of Notre Dame 54 Final
  Annapolis Area Christian * ^ 31 St. Mary's 39 Final
  Key * ^ 23 Garrison Forest 55 Final
  Mount de Sales * ^ 36 Notre Dame Prep 46 Final
  John Carroll * 28 McDonogh 64 Final
  Catholic High * ^ 30 Glenelg Country 52 Final
  Bryn Mawr * ^ 42 Severn 63 Final
  Mercy * ^ 37 Maryvale Prep 38 Final
  Friends * ^ 26 Chapelgate Christian 32 Final
  St. John's Cath. Prep * ^ 72 St. Timothy's 44 Final
  Concordia Prep * ^ 44 Indian Creek 40 Final
  North County 14 Seton Keough 66 Final
  St. Vincent Pallotti * 61 Archbishop Spalding 58 Final
Thu. 10 St. Frances 70 Tournament 37 Final
  Beast of the East @ Roland Park Country
  Our Lady of Mount Carmel * ^ 32 Glenelg Country 78 Final
  Oldfields * ^ 39 Beth Tfiloh 21 Final
Fri. 11 St. Vincent Pallotti 79 Tournament 48 Final
  @ Bullis HS
  St. Mary's 51 Tournament 81 Final
  Bullis Tournament
  Key * ^ 38 Chapelgate Christian 28 Final
  Institute of Notre Dame * ^ 54 Mercy 31 Final
  Park * ^ 46 Catholic High 36 Final
  Indian Creek * ^ 47 Friends 15 Final
  St. Timothy's * ^ 33 Notre Dame Prep 49 Final
  Garrison Forest * ^ 34 Concordia Prep 55 Final
  Severn * ^ 57 Mount de Sales 49 Final
  Roland Park Country * 61 Seton Keough 60 Final
  St. John's Cath. Prep * ^ 62 Bryn Mawr 27 Final
Sat. 12 St. Vincent Pallotti 49 Tournament 41 Final
  @ Bullis HS
  St. Mary's 33 Tournament 53 Final
  Bullis Tournament
  John Carroll 37 Beast of the East 49 Final
  @ Roland Park Country
  St. Frances 80 Vincentian PA 57 Final
  She Got Game @ Woodrow Wilson DC
  Loch Raven HS 47 St. Paul's School for Girls 43 Final
  St. John's Cath. Prep 50 Holy Redeemer PA 60 Final
  She Got Game
  Institute of Notre Dame # 21 Beast of the East 45 Final
  @ Roland Park Country
  Coppin Academy 25 Roland Park Country 62 Final
  Archbishop Spalding 69 Archbishop Molloy 44 Final
  She Got Game @ St. John's College HS
Sun. 13 St. Mary's 41 Tournament 35 Final
  Bullis Tournament
  Archbishop Spalding 61 Francis Lewis 65 Final
  @ Roland Park Country
  St. Vincent Pallotti 39 Tournament 38 Final
  @ Bullis HS
  McDonogh 60 St. John's Cath. Prep 26 Final
  Beast of the East @ Roland Park Country
  Seton Keough 30 Long Island Lutheran 46 Final
  Beast of the East @ Roland Park Country School
  St. Hubert 30 Roland Park Country 59 Final
  St. Frances 87 Bishop Loughlin NY 65 Final
  She Got Game Classic D.C. @ Woodrow Wilson DC
Mon. 14 Chapelgate Christian   Cristo Rey   Cancelled
  Garrison Forest 38 Bryn Mawr 41 Final
  Park * ^ 27 Beth Tfiloh 34 Final
  Glenelg Country * 50 Indian Creek 30 Final
  Catonsville 72 Mount de Sales 40 Final
  Southern 43 Annapolis Area Christian 40 Final
  Maryvale Prep 42 Gerstell Academy 17 Final
Tue. 15 McDonogh * 65 St. Vincent Pallotti 53 Final
  Oldfields * ^ 46 Our Lady of Mount Carmel 28 Final
  Institute of Notre Dame * ^ 49 St. Mary's 36 Final
  Glenelg Country * ^ 65 Park 21 Final
  Catholic High * ^ 24 Beth Tfiloh 38 Final
Wed. 16 Mount de Sales * ^ 37 Bryn Mawr 32 Final
  Annapolis Area Christian * ^ 40 Maryvale Prep 43 Final
  Mercy * 49 St. Timothy's 59 Final
  Garrison Forest * ^ 37 Indian Creek 41 Final
  McDonogh 68 South River HS 29 Final
  Archbishop Spalding * 53 Roland Park Country 65 Final
Thu. 17 Oldfields * ^ 50 Catholic High 30 Final
  Beth Tfiloh * ^ 37 Glenelg Country 49 Final
Fri. 18 St Frances Invitational Tournament 25 St. Frances 75 Final
  Chapelgate Christian 11 FCA 31 Final
  Our Lady of Mount Carmel * ^ 29 Park 28 Final
  Concordia Prep * ^ 35 Friends 15 Final
  Annapolis Area Christian * ^ 43 Institute of Notre Dame 46 Final
  Indian Creek * ^ 51 Key 26 Final
  St. John's Cath. Prep * ^ 39 Severn 48 Final
  Notre Dame Prep * ^ 31 Bryn Mawr 23 Final
  John Carroll * 41 Archbishop Spalding 46 Final
  St. Mary's * ^ 40 Mercy 38 Final
  St. Vincent Pallotti * 44 Seton Keough 55 Final
  McDonogh 35 Germantown Academy PA 41 Final
  Make a Wish Basketball Showcase
Sat. 19 Seton Keough 48 Catonsville High School 29 Final
  Catonsville Cup
  McDonogh 52 William Penn Charter School 33 Final
  Make a Wish Basketball Showcase @ Getmantown Academy
Sun. 20 St Frances Invitational Tournament 39 St. Frances 79 Final
Mon. 21 Chapelgate Christian * ^ 22 Indian Creek 61 Final
  Institute of Notre Dame * ^ 44 Maryvale Prep 40 Final
  Mount de Sales * ^ 60 St. John's Cath. Prep 63 Final
  Catholic High * ^ 32 Our Lady of Mount Carmel 58 Final
  Severna Park 35 Archbishop Spalding 46 Final
  Mercy * ^ 32 Annapolis Area Christian 35 Final
  Severn * ^ 46 Notre Dame Prep 35 Final
Tue. 22 St. Vincent Pallotti 53 Goretti 47 Final
  St. Frances * 67 Seton Keough 51 Final
  St. John's Cath. Prep * 56 St. Mary's 37 Final
  MATHS School # 58 John Carroll 55 Final
  scrimmage
  Maryvale Prep 37 Hereford 38 Final
Wed. 23 Notre Dame Prep * 41 Mount de Sales 51 Final
Sat. 26 St. Paul's School for Girls 19 North Carroll High School 66 Final
  North Carroll Christmas Tournament @ Tournament
  Annapolis Area Christian 37 Northern 50 Final
  @ South River Tournament
  Stephen Decatur 30 McDonogh 72 Final
  Severn 44 South River 53 Final
  South River Holiday Tounament
Sun. 27 John Carroll 32 Tournament 53 Final
  Carolina Invitational SC
  St. Paul's School for Girls 41 Tuscarora High School 50 Final
  North Carroll Christmas Tournament @ Tournament
  Seton Keough 61 Caravel Academy DE 30 Final
  Diamond State Classic
  Institute of Notre Dame 1 Tournament 2 Final
  Title 9 in DC
  Archbishop Spalding 49 Saint Rose 70 Final
Mon. 28 Seton Keough 37 CB East 33 Final
  Diamond State Classic
  Mercy 41 Huntingtown High School 48 Final
  Kent Island Tournament
  Tournament 39 Notre Dame Prep 50 Final
  Holly & Hoops
  John Carroll 59 Tournament 28 Final
  Carolina Invitational SC
  St. Frances 69 Tournament 37 Final
  Title IX in DC
  Our Lady of Mount Carmel 55 North Caroline 42 Final
  Overtime Live Holiday Invitational @ Chesapeake CC
  McDonogh 55 St Johns College 60 Final
  Indian Creek 41 Kent Island High School 57 Final
  @ Kent Island High School
  Severn 55 Northern High School 57 Final
  South River Holiday Tounament @ South River HS
  Annapolis Area Christian 30 South River 41 Final
  Roland Park Country 67 Dulaney 21 Final
  Fallston-Vernon Brown Invitational
Tue. 29 St. Frances 68 Tournament 45 Final
  Title IX in DC
  Our Lady of Mount Carmel 29 Gerstell 35 Final
  Overtime Live Holiday Invitational @ Chesapeake CC
  John Carroll 56 Tournament 53 Final
  Carolina Invitational SC
  Tournament 56 Notre Dame Prep 20 Final
  Holly & Hoops
  Indian Creek 32 Mercy 25 Final
  @ Kent Island High School
  Severn 64 Potomac School 37 Final
  Hyde Holiday Womens Tournament @ Queen Anne's
  St. John's Cath. Prep 39 Southern Garrett 41 Final
  Governor Challenge Salisbury MD @ Salisbury, MD
  Mount de Sales 36 Tournament - Howard 75 Final
  St. Stephen St. Johns 36 Bryn Mawr 40 Final
  @ Queen Anne's County High School
  Roland Park Country 63 Blair 30 Final
  Vernon Brown Championship
Wed. 30 St. Frances 65 Tournament 79 Final
  Title IX in DC
  St. John's Cath. Prep 52 Tournament 47 Final
  Governor Challenge Salisbury MD
  Severn 42 Baltimore Poly 45 Final
  Hyde Holiday Womens Tournament @ Queen Anne's
  Bryn Mawr 53 Queen Anne County High School 65 Final
  Mount de Sales 54 Tournament - Liberty 52 Final
 
January
Sat. 2 North County 28 Maryvale Prep 46 Final
  St. Frances * 63 Roland Park Country 55 Final
  St. Paul's School for Girls * ^ 44 Mercy 54 Final
  Seton Keough 54 West York HS 44 Final
Sun. 3 Institute of Notre Dame   National Christian Academy   5:30 PM
Mon. 4 St. Paul's School for Girls * 48 St. John's Cath. Prep 69 Final
  Our Lady of Mount Carmel * 44 Concordia Prep 43 Final - OT
  Annapolis Area Christian * 53 Severn 61 Final
  Maryvale Prep * 46 Mount de Sales 55 Final
  Institute of Notre Dame * ^ 38 Bryn Mawr 23 Final
  St. Mary's * 19 Notre Dame Prep 40 Final
  Beth Tfiloh * 50 Friends 35 Final
  Catholic High * 28 Garrison Forest 48 Final
  St. Frances * 73 Archbishop Spalding 54 Final
  John Carroll * 38 Roland Park Country 60 Final
  McDonogh * 65 Seton Keough 46 Final
Tue. 5 Park * 40 Chapelgate Christian 25 Final
  Oldfields * 45 Key 29 Final
Wed. 6 Our Lady of Mount Carmel * 34 Indian Creek 39 Final
  Catholic High * 60 Chapelgate Christian 29 Final
  Archbishop Spalding * 50 McDonogh 56 Final
  St. Paul's School for Girls * 43 Bryn Mawr 56 Final
  Institute of Notre Dame * 37 Severn 61 Final
  Mercy * 38 Mount de Sales 62 Final
  Maryvale Prep * 16 Notre Dame Prep 36 Final
  John Carroll * 47 Seton Keough 58 Final
  Park * 50 Key 35 Final
  St. Mary's * 58 St. Timothy's 59 Final
  Annapolis Area Christian * 13 St. John's Cath. Prep 37 Final
  Oldfields * 30 Garrison Forest 48 Final
  Glenelg Country * 47 Friends 19 Final
  Roland Park Country * 64 St. Vincent Pallotti 48 Final
  Beth Tfiloh * 36 Concordia Prep 44 Final
Thu. 7 Garrison Forest * 35 Beth Tfiloh 29 Final
Fri. 8 Friends * 35 Park 50 Final
  Mount de Sales * 48 Institute of Notre Dame 42 Final
  Chapelgate Christian * 8 Our Lady of Mount Carmel 45 Final
  St. John's Cath. Prep * 35 Maryvale Prep 21 Final
  Indian Creek * 50 Catholic High 39 Final
  Concordia Prep * 48 Oldfields 38 Final
  Notre Dame Prep * 53 Annapolis Area Christian 47 Final
  Severn * 74 Mercy 38 Final
  Bryn Mawr * 34 St. Mary's 39 Final
  St. Vincent Pallotti * 53 John Carroll 62 Final
  St. Timothy's * 54 St. Paul's School for Girls 45 Final
  Seton Keough * 46 Archbishop Spalding 38 Final
  Riverdale Baptist 69 St. Frances 58 Final
Sat. 9 Catonsville 51 Archbishop Spalding 37 Final
  @ McDonogh
  John Carroll 52 Westlake 50 Final
  Private vs Public @ McDonogh
  Notre Dame Prep 52 Coppin Academy 40 Final
  @ McDonogh
  Maryvale Prep 40 Patterson Mill 51 Final
  @ McDonogh
  St. Vincent Pallotti 56 Southern Garrett 53 Final
  @ McDonogh
  Institute of Notre Dame 45 Tournament 41 Final
  Private vs Public
  Mercy 25 Long Reach 51 Final
  Private vs Public @ McDonogh
  St. John's Cath. Prep 39 Oxon Hill 41 Final
  @ McDonogh
  Milford Mill Academy 24 McDonogh 51 Final
  Private vs Public
  Annapolis Area Christian 19 North Point 68 Final
  Private vs Public @ @ McDonogh
  Gerstell Academy 35 Chapelgate Christian 19 Final
  Roland Park Country 54 Old Mill 56 Final
  Private vs Public @ McDonogh
  St. Timothy's * ^ 45 Mount de Sales 63 Final
  Seton Keough 54 Oakdale High School 39 Final
  Private vs Public
Mon. 11 Annapolis Area Christian * 36 Bryn Mawr 31 Final
  Key * ^ 30 Concordia Prep 47 Final
  Maryvale Prep * ^ 35 Mercy 41 Final
  Severna Park 53 Severn 57 Final
  Mount de Sales 55 Perry Hall 43 Final
  Glenelg Country * ^ 34 Oldfields 38 Final
  Institute of Notre Dame * ^ 49 St. Paul's School for Girls 43 Final
  Roland Park Country * 30 McDonogh 61 Final
  Beth Tfiloh * 24 Indian Creek 55 Final
Tue. 12 C. Milton Wright 50 John Carroll 61 Final
  Key * 29 Beth Tfiloh 54 Final
  Indian Creek * 42 Park 21 Final
Wed. 13 St. Timothy's * 41 Institute of Notre Dame 45 Final
  Notre Dame Prep * 68 St. Paul's School for Girls 40 Final
  Bryn Mawr * 56 Mercy 52 Final
  Concordia Prep * 40 Catholic High 35 Final
  Mount de Sales * 52 Annapolis Area Christian 39 Final
  Severn * 54 Maryvale Prep 52 Final
  McDonogh * 50 John Carroll 26 Final
  Seton Keough * 37 St. Frances 68 Final
Thu. 14 Gerstell 36 Bryn Mawr 46 Final
  Indian Creek * 52 Oldfields 27 Final
  Glenelg Country * 57 Concordia Prep 37 Final
  Garrison Forest * 28 Our Lady of Mount Carmel 48 Final
Fri. 15 Oldfields * 45 Chapelgate Christian 40 Final
  Park * 31 Garrison Forest 45 Final
  St. Frances * 60 John Carroll 45 Final
  St. Paul's School for Girls * 42 Severn 76 Final
  Archbishop Spalding 45 Riverdale Baptist 66 Final
  Institute of Notre Dame * 39 St. John's Cath. Prep 33 Final
  Seton Keough * 40 Roland Park Country 35 Final
  Catholic High * 45 Key 23 Final
  Maryvale Prep * 47 St. Timothy's 53 Final
  Mercy * 20 Notre Dame Prep 43 Final
  Our Lady of Mount Carmel * 35 Friends 10 Final
  St. Vincent Pallotti * 39 McDonogh 54 Final
Sat. 16 Annapolis Area Christian 34 Chesapeake 51 Final
  Reservior 20 Notre Dame Prep 22 Final
  St. Frances 70 Long Island Lutheran NY 61 Final
  @ Rose Classic Brooklyn NY
Sun. 17 McDonogh 60 Long Island Lutheran 55 Final
  Baldwin 46 St. Frances 59 Final
  Rose Classic Brooklyn NY @ Rose Classic Brooklyn NY
Mon. 18 Seton Keough 58 Agnes Irwin (PA) 31 Final
  @ Cabrini College
Tue. 19 Friends * 24 Oldfields 35 Final
  Cristo Rey 31 Our Lady of Mount Carmel 38 Final
  Gerstell 37 St. Timothy's 60 Final
  Chapelgate Christian * 39 Beth Tfiloh 47 Final
  Archbishop Spalding * 52 St. Vincent Pallotti 62 Final
Wed. 20 Garrison Forest * 37 Glenelg Country 55 Final
  Concordia Prep * 51 Park 29 Final
  Severn * 54 St. Mary's 43 Final
  Friends * 16 Catholic High 47 Final
  McDonogh * 46 St. Frances 72 Final
  Seton Keough * 56 St. Vincent Pallotti 47 Final
  John Carroll 55 Dunbar HS 39 Final
Thu. 21 St. Mary's * ^ 52 Annapolis Area Christian 46 Final
  Oldfields * ^ 51 Park 29 Final
  Our Lady of Mount Carmel * ^ 49 Beth Tfiloh 41 Final
Fri. 22 Maryvale Prep   Our Lady of Mount Carmel   Cancelled
  Chapelgate Christian * ^ 38 Friends 40 Final
  St. Timothy's * ^ 51 St. John's Cath. Prep 59 Final
  Garrison Forest * ^ 48 Key 21 Final
Sat. 23